Klimatyzacja samochodowa zimą

Używanie klimatyzacji w aucie zimą. Dlaczego to ma sens?

Klimatyzacja samochodowa większości z nas kojarzy się z przyjemnym ochłodzeniem w letnie, upalne dni. Kierowcy, którzy odwiedzają nasz serwis, często pytają o to, czy klimatyzacji należy używać również zimą i jaki ma to wpływ na jej funkcjonowanie.

Okazuje się, że na kondycję klimatyzacji wpływają nie tylko regularne przeglądy, odgrzybianie czy dezynfekcja, ale również jej prawidłowa eksploatacja. Warto używać klimatyzacji w aucie również zimą. Z czego to wynika i jakie korzyści płyną z takiej praktyki?

Jak używać klimatyzacji zimą?

Każdy kierowca powinien wiedzieć, że klimatyzacja przydaje się nie tylko do tego, by obniżyć temperaturę w samochodzie. Prawdopodobnie każdy, kto prowadził auto w sezonie zimowym, miał do czynienia z frustrującym problemem parujących szyb i wilgotnego powietrza wewnątrz samochodu. Okazuje się, że przy użyciu klimatyzacji można nie tylko osuszyć zaparowane szyby, ale także pozbyć się wilgotnego powietrza z auta. Warto jednak pamiętać, że bez regularnego serwisu klimatyzacji samochodowej, czyli przede wszystkim usunięcia zanieczyszczeń, odgrzybienia czy napełnienia układu, klimatyzacja nie będzie działać poprawnie ani latem, ani zimą.

Opłacalność korzystania z klimatyzacji zimą

Używanie klimatyzacji zimą jest nie tylko wygodne, ale również opłacalne. Choć niektórym kierowcom wydaje się, że wyłączona klimatyzacja gwarantuje oszczędności, wcale tak nie jest. Warto wiedzieć, że czynnik chłodzący jest również nośnikiem oleju dla sprężarki. W efekcie zaprzestania pracy klimatyzacji olej i czynnik się rozwarstwiają. Skutkiem takich działań jest brak prawidłowego smarowania podczas ponownego uruchomienia. To z kolei przełożyć się może na skrócenie żywotności sprężarki, a jej naprawa lub wymiana może być kosztowna.

Samochód należy odpowiednio przygotować zarówno do sezonu zimowego, jak i letniego. Oprócz wymiany opon czy okresowym przeglądzie należy też pamiętać o klimatyzacji. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu samochodowego w Warszawie. Oprócz napełnienia czy odgrzybienia klimatyzacji zajmiemy się również naprawą blacharską, detailingiem, elektromechaniką czy serwisem opon. Warto się do nas zgłosić w przypadku jakichkolwiek obaw. Nasi mechanicy sprawdzą, czy są one słuszne, a w razie potrzeby zajmą się również naprawą samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *