włącznik klimatyzacji

Jak wygląda prawidłowe odgrzybianie klimatyzacji?

Wyczuwasz nieprzyjemny zapach w samochodzie? A może, gdy opuszczasz kabinę, miewasz takie dolegliwości jak kaszel, katar lub ból gardła? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, najprawdopodobniej oznacza to, że masz zagrzybioną klimatyzację. Musisz wiedzieć, że obecność pleśni i grzybów stanowi zagrożenie dla zdrowia. M.in. zwiększa częstotliwość infekcji dróg oddechowych, a także przyczynia się do rozwoju różnych chorób, w tym np. alergii. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możesz uporać się z tym problemem. Jednym z najskuteczniejszych z nich jest ozonowanie.

Na czym polega odgrzybianie ozonem?

Odgrzybianie ozonem to ekologiczna metoda usuwania pleśni i grzybów. Polega na wykorzystywaniu naturalnych właściwości utleniających tego gazu. Ozon głęboko wnika w układ klimatyzacyjny, dzięki czemu niszczy gnieżdżące się tam mikroorganizmy. Aby proces przyniósł efekty, musi być jednak właściwie przeprowadzony. Potrzeba do tego nie tylko specjalnego urządzenia, ale i też wiedzy dotyczącej tego, jak długo ozonowanie powinno trwać. Jeśli chcesz mieć pewność, że zabieg będzie skuteczny, zleć to zadanie profesjonalistom. W Warszawie na Białołęce odgrzybianie samochodu ozonem wykonamy dla Ciebie w naszym warsztacie.

Jak prawidłowo ozonuje się kabinę pojazdu?

W procesie ozonowania wykorzystuje się dwie metody wprowadzania ozonu do wnętrza pojazdu. Pierwsza z nich polega na umieszczeniu w kabinie na przednim siedzeniu pasażera generatora gazu zwanego ozonatorem. Druga dotyczy wprowadzania gazu z zewnątrz, za pomocą specjalnej rurki. W obu przypadkach następnie uruchamia się silnik i włącza wentylację. Ważne jest przy tym to, by ustawić jej maksymalny nawiew. Czas pracy ozonatora szacuje się na podstawie ilości zabrudzeń, wielkości kabiny oraz mocy samego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *