warsztat

Wypadek. Co dalej?

Wypadek czy stłuczka samochodowa, delikatnie mówiąc, nie są niczym przyjemnym.  Na polskich drogach zdarzają się one dość często, zazwyczaj cieszymy się, jeśli skończy się tylko na uszkodzonym aucie, a nie na uszczerbku na naszym zdrowiu. Kiedy już ochłoniemy z emocji, uszkodzone auto trzeba naprawić. Serwisy samochodowe naprawy powypadkowe mogą obsłużyć na dwa sposoby: gotówkowo i bezgotówkowo. Czym różnią się od siebie te dwa rodzaje napraw?

NAPRAWA GOTÓWKOWA

Sam proces naprawy auta tak naprawdę jest taki sam. Różnica polega tylko na rozliczeniu się za usługę z właścicielem pojazdu lub ubezpieczycielem. Naprawa gotówkowa polega na tym, że ubezpieczyciel wycenia szkody, które powstały w samochodzie i wypłaca daną kwotę właścicielowi pojazdu. Ten oddaje auto do warsztatu i za naprawy płaci sam.

NAPRAWA BEZGOTÓWKOWA

Jeśli chodzi o naprawę bezgotówkową, proces jest nieco ułatwiony, gdyż w wypłacie pomija się właściciela auta. Ubezpieczyciel płaci za naprawę bezpośrednio serwisowi, do którego trafił samochód.

DOBRY SERWIS

Auto po wypadku dobrze jest oddać do zaufanego serwisu, który oferuje kompleksowe naprawy. Dzięki temu unikniemy marnowania czasu na jeżdżenie oddzielnie do mechanika i do lakiernika. Dobry serwis wszystkie prace wykona u siebie, a nam pozostanie na głowie już tylko odbiór naprawionego pojazdu. Skorzystanie z usług polecanego serwisu to także oszczędność pieniędzy. Możemy być pewni, że pracownicy nie będą oszukiwali nas na jakości części wymiennych i nie zawyżą ceny usługi. Dobry serwis to również taki, który nie przeciąga naprawy w czasie, gdyż zdaje sobie sprawę, że właścicielom zależy na jak najszybszym odzyskaniu swojego samochodu. Wybierając serwis, który ma naprawić nasze auto, nie warto kierować się tylko ceną. Niska zazwyczaj przekłada się na bardzo wątpliwą jakość usług. Lepiej zapłacić nieco więcej, ale oddać swoje auto w ręce specjalistów, którzy zajmą się nim kompleksowo, rzetelnie i z użyciem profesjonalnego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *