bieżnik opon

Jak dbać o opony przedłużając ich żywotność?

Opony samochodowe zużywają się dość szybko. Na ich trwałość wpływ może mieć wiele czynników. Znaczenie ma styl jazdy danego kierowcy, dobór właściwego ogumienia do konkretnego samochodu, a także jakość materiału, z jakiego opony zostały wyprodukowane. Nie trzeba przypominać, że produkt kupiony od renomowanego producenta będzie trwalszy niż tani zamiennik. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nawet najlepszej jakości części z czasem się używają. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można przedłużyć żywotność opon, co najmniej o jeden sezon. Co robić, by odłożyć w czasie konieczność zakupu nowego ogumienia? Podpowiadamy poniżej.

Jak przedłużyć żywotność opon?

Jednym z czynników, który ma duży wpływ na żywotność opon, jest ich właściwe dopasowanie do rodzaju i masy pojazdu. Jeśli ogumienie będzie dobrane niewłaściwie pod tym względem, bieżnik zetrze się o wiele szybciej, a Ty będziesz musiał się liczyć z koniecznością wymiany ogumienia. Co więcej, o tym, jak długo posłużą Ci opony, decyduje również Twój styl jazdy. Jeśli zależy Ci na tym, by utrzymać opony, w jak najlepszym stanie, zrezygnuj z agresywnego ruszania, ostrego hamowania i wchodzenia w zakręty z dużą prędkością. Jeżdżąc płynnie, z pewnością spowolnisz proces ścierania się opon, a ponadto zadbasz o swoje bezpieczeństwo. Kolejną kwestią, której nie możesz pominąć, są regularne przeglądy.

Bieżące kontrole stanu opon pozwalają wcześnie wykryć uszkodzenia, które zbagatelizowane, mogą doprowadzić do uszkodzeń, nienadających się do naprawy. W związku z tym staraj się systematycznie kontrolować stan bieżnika i nie omijaj warsztatów, które serwisują opony. Serwis opon w Warszawie oferuje m.in. nasz warsztat samochodowy Motor City, w którym poza wymianą opon zajmujemy się także ich kompleksową naprawą oraz ustawianiem zbieżności kół. Co ważne, ustawianie zbieżności również wpływa na tempo zużycia opon, dlatego również i tego zabiegu nie warto bagatelizować. Ponadto pamiętaj o tym, by regularnie sprawdzać poziom ciśnienia w oponach. Jeśli jest go za mało, opona niszczy się zdecydowanie szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *