sprężarka klimatyzacji samochodowej

Na czym polega regeneracja sprężarki klimatyzacji?

Jedną z przyczyn nieprawidłowej pracy klimatyzacji samochodowej może być uszkodzenie sprężarki. Awaria tego komponentu to nierzadko najczarniejsza wizja dla wielu kierowców. Powodem tego jest przede wszystkim wysoka cena nowego kompresora. I choć w takim przypadku wydatków nie da się uniknąć, istnieje sposób, który pozwala je zmniejszyć. Tym sposobem jest regeneracja sprężarki.

Regeneracja sprężarki klimatyzacji krok po kroku

Proces regeneracji sprężarki zdecydowanie różni się od zwykłej naprawy klimatyzacji samochodowej. W Warszawie na Białołęce podejmujemy się jednak zarówno wymiany jednej uszkodzonej części w ramach naprawy, jak i kilku wyeksploatowanych komponentów w ramach regeneracji. Każdą regenerację rozpoczynamy od określenia przyczyny awarii. W tym celu demontujemy kompresor i dokładnie go czyścimy. Po wstępnych oględzinach przychodzi czas na demontaż wszystkich części sprężarki.

Każdą z części poddajemy indywidualnej ocenie, a w razie zdiagnozowania nieprawidłowości wymieniamy na nową. Komponenty, które nie kwalifikują się do wymiany, czyścimy chemicznie lub ultradźwiękowo. Po zakończeniu tego procesu składamy w całość wszystkie elementy i dokonujemy kontroli szczelności. Jeżeli kompresor nie wykaże nieprawidłowości, można mówić o właściwej regeneracji. W przeciwnym razie pracę będzie trzeba wykonać od początku.

Czy regeneracja kompresora klimatyzacji to opłacalne rozwiązanie?

Już wiesz, że regeneracja kosztuje mniej od zakupu nowego kompresora. Pod względem finansowym taki zabieg jest zatem jak najbardziej opłacalny. Poza tym, jak się okazuje, przynosi również inne korzyści. Zregenerowana sprężarka nie działa gorzej od nowego komponentu, a co ważne, dobry warsztat da Ci gwarancję, że ta część spełni swoje funkcje przez kolejne lata eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *