Na czym polega ozonowanie klimatyzacji?

Po wejściu do samochodu wyczuwasz nieprzyjemny zapach, który wzmaga się po uruchomieniu klimatyzacji? To wyraźny sygnał, że instalacja nie działa prawidłowo i najprawdopodobniej zagnieździł się w niej grzyb. Zagrzybienie klimatyzacji to poważny problem, który nie tylko obniża jej efektywność, ale i negatywnie wpływa na zdrowie. Na szczęście możesz się z nim uporać. Sposobem na pozbycie się nieprzyjemnej woni, a w konsekwencji wyeliminowanie bakterii i drobnoustrojów osadzających się w układzie klimatyzacji, jest ozonowanie.

Jak krok po kroku przebiega ozonowanie klimatyzacji?

Ozonowanie polega na oczyszczaniu i dezynfekowaniu klimatyzacji przy wykorzystaniu właściwości ozonu. Gaz ten jest silnym utleniaczem. Działa bakteriobójczo, przez co eliminuje bakterie i drobnoustroje chorobotwórcze. Wytwarzany jest najczęściej przy zastosowaniu specjalnych urządzeń zwanych ozonatorami. Te na czas ozonowania umieszcza się w kabinie auta na przednim siedzeniu lub podłodze. Następnie ustawia się klimatyzację na obieg wewnętrzny, na najniższą temperaturę, ale najwyższą moc dmuchawy. Otwiera kratki wentylacyjne i pozostawia uruchomione urządzenie na określony czas. Czas ozonowania szacuje się na podstawie ilości zabrudzeń, wielkości kabiny oraz mocy urządzenia.

Niekiedy też ozon do wnętrza pojazdu wprowadza się za pomocą specjalnej rurki. W takim przypadku ozonowanie odbywa się po uruchomieniu silnika i włączeniu nawiewów. W teorii ozonowanie można przeprowadzić samodzielnie, ale lepiej zlecić je profesjonalistom. W Warszawie odgrzybianie samochodu ozonem oferujemy w naszym warsztacie Motor City. Jeśli chcesz więc zdezynfekować cały układ, usunąć z niego szkodliwe patogeny i zneutralizować nieprzyjemne zapachy w kabinie, skorzystaj z możliwości, jakie zapewnia ta metoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *