wyrównanie kół samochodu

Na czym polega geometria kół 3D?

Masz problem z zapanowaniem nad kierunkiem jazdy przy dużych prędkościach? A może po puszczeniu kierownicy zauważasz, że samochód nie porusza się po linii prostej, tylko skręca w jedną ze stron? Te objawy mogą świadczyć o nieprawidłowej zbieżności kół. Musisz wiedzieć, że problem ten nie tylko obniża komfort prowadzenia pojazdu. W znaczący sposób może też wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy. Aby skorygować ustawienie kół, konieczna okazuje się geometria. Obecnie dużą popularnością cieszy się geometria kół 3D.

Jak wygląda geometria kół przy wykorzystaniu technologii 3D?

Geometria 3D pozwala na jednoczesne zobrazowanie ustawienia kół we wszystkich płaszczyznach. Dzięki zastosowaniu specjalnych kamer o wysokiej rozdzielczości ocenie poddaje się wiele parametrów, w tym rozstaw osi, kątów w pionie i poziomie oraz rozstaw kół. Sam pomiar polega na podłączeniu do pojazdu specjalnej aparatury, a następnie odczytaniu uzyskanych wyników na komputerze. Dzięki technologii trójwymiarowego obrazowania mechanik otrzymuje listę kilkudziesięciu parametrów, które automatycznie porównywane są z wzorowymi wartościami wskazanymi przez producenta auta. W ten sposób szybko rozpoznaje odchylenia od normy i bez problemu może je skorygować.

Jakie są zalety geometrii kół 3D?

Wykorzystanie trójwymiarowego obrazowania zapewnia dużą precyzję oraz przyspiesza cały proces ustawiania geometrii kół. W Warszawie na Białołęce w warsztacie samochodowym Motor City zastosowanie technologii 3D pozwala nam skorygować ustawienie kół, ale także zająć się kalibracją całego układu jezdnego. Geometria kół 3D jest zatem nie tylko dokładną, ale przede wszystkim wieloaspektową metodą pomiarową. Dzięki niej łatwo można wykryć nieprawidłowości, których korekta, przełoży się na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *