AUTO-Z-DUSZA

Auta z duszą

1Chyba nie ma na świecie osoby, która nie westchnęłaby z podziwem na widok pięknego, zadbanego old-timera. Stare samochody wymagają szczególnej pielęgnacji, a tę może zapewnić im tylko dobry warsztat samochodowy, który oferuje nieco więcej, niż tylko naprawę mechaniki i blacharki. Jak wygląda nadawanie drugiego życia samochodowi z duszą?

DETAILING

Wydawać by się mogło, że dokładne umycie starego samochodu to jedyne, co można zrobić, by auto odzyskało swój pierwotny splendor. To nie prawda. Nawet najlepsza myjnia samochodowa nie jest w stanie tak dokładnie doczyścić lakieru samochodu, jak profesjonalny detailing. Detailing obejmuje również czyszczenie, regenerację i konserwację przestrzeni pasażerskiej oraz bagażnika. To czyszczenie kompleksowe i bardzo dokładne, które zdecydowanie podnosi walory estetyczne auta. Detailing polega na szczegółowym oczyszczeniu karoserii nie tylko z przylepionego do niej brudu, ale także z przebarwień i plam, których nie usunęłoby zwykłe mycie. Następnie auto poleruje się, by usunąć wszelkie wżery i rysy. Proces kończy precyzyjne woskowanie, dzięki któremu karoserię zabezpiecza się przed działaniem warunków atmosferycznych i przywieraniem brudu.

CHROMOWANIE I TAPICERKA

W starych autach nie raz trzeba również doprowadzić do pierwotnego stanu poszczególne elementy. W old-timerach jest wiele chromowanych części (zderzaki, lusterka, felgi), które z biegiem lat zaczynają wyglądać coraz gorzej. By przywrócić im piękny wygląd, niezbędne jest ich wypiaskowanie i zdarcie starych powłok, uzupełnienie wżerów i chromowanie ich od nowa. Dzięki temu procesowi odzyskają swój pierwotny połysk. Podobnego dopieszczenia potrzebują elementy tapicerki, zwłaszcza skórzanej. Usunięcie w niej ubytków nie jest łatwe. Przede wszystkim należy wyeliminować różnego rodzaju przetarcia i przebarwienia. Uzupełnienie struktury wymaga doboru odpowiedniego odcienia, dlatego też dobre warsztaty muszą dysponować ogromną paletą barw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *