AUTO-Z-DUSZA

Auta z duszą

1Chyba nie ma na świecie osoby, która nie westchnęłaby z podziwem na widok pięknego, zadbanego old-timera. Stare samochody wymagają szczególnej pielęgnacji, a tę może zapewnić im tylko dobry warsztat samochodowy, który oferuje nieco więcej, niż tylko naprawę mechaniki i blacharki. Jak wygląda nadawanie drugiego życia samochodowi z duszą?

DETAILING

Wydawać by się mogło, że dokładne umycie starego samochodu to jedyne, co można zrobić, by auto odzyskało swój pierwotny splendor. To nie prawda. Nawet najlepsza myjnia samochodowa nie jest w stanie tak dokładnie doczyścić lakieru samochodu, jak profesjonalny detailing. Detailing obejmuje również czyszczenie, regenerację i konserwację przestrzeni pasażerskiej oraz bagażnika. To czyszczenie kompleksowe i bardzo dokładne, które zdecydowanie podnosi walory estetyczne auta. Detailing polega na szczegółowym oczyszczeniu karoserii nie tylko z przylepionego do niej brudu, ale także z przebarwień i plam, których nie usunęłoby zwykłe mycie. Następnie auto poleruje się, by usunąć wszelkie wżery i rysy. Proces kończy precyzyjne woskowanie, dzięki któremu karoserię zabezpiecza się przed działaniem warunków atmosferycznych i przywieraniem brudu.

CHROMOWANIE I TAPICERKA

W starych autach nie raz trzeba również doprowadzić do pierwotnego stanu poszczególne elementy. W old-timerach jest wiele chromowanych części (zderzaki, lusterka, felgi), które z biegiem lat zaczynają wyglądać coraz gorzej. By przywrócić im piękny wygląd, niezbędne jest ich wypiaskowanie i zdarcie starych powłok, uzupełnienie wżerów i chromowanie ich od nowa. Dzięki temu procesowi odzyskają swój pierwotny połysk. Podobnego dopieszczenia potrzebują elementy tapicerki, zwłaszcza skórzanej. Usunięcie w niej ubytków nie jest łatwe. Przede wszystkim należy wyeliminować różnego rodzaju przetarcia i przebarwienia. Uzupełnienie struktury wymaga doboru odpowiedniego odcienia, dlatego też dobre warsztaty muszą dysponować ogromną paletą barw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *